Budowa pawilonów handlowych - Pawilony Efekt

Budowa pawilonów handlowych

Pawilony handlowe są to kontenery, które wytwarza się z płyt warstwowych. Ich głównym przeznaczeniem jest prowadzenie działalności handlowej.

Z CZEGO ZBUDOWANE SĄ PAWILONY HANDLOWE?

Pawilony handlowe są wykonywane zazwyczaj z płyt ściennych o grubości 100mm oraz płyt dachowych o grubości 150 mm. Materiałem, który jest najczęściej wybierany do budowy kontenerów to płyty obornickie z wypełnieniem styropianowym. Każdy klient wybiera indywidualnie kolor elewacji. Może wybierać spośród około 15 różnych odcieni. Stolarka okienna PCV lub aluminiowa znajduje się w elewacji. Proces, który liczony jest od momentu zakończenia projektowania do momentu dostawy i umieszczenia gotowego pawilonu u klienta trwa sześć tygodni.

ETAPY BUDOWY PAWILONÓW HANDLOWYCH

Poruszając temat powstania pawilonu handlowego możemy wyróżnić trzy fazy. Są to: projektowanie, realizacja zlecenia i montaż u klienta. Najczęściej w naszej firmie produkowane są obiekty o wielkości 20-60 m2. Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klientów, gabaryty oraz kształt są dostosowywane do klienta. Wszystkie uzgodnienia są uwzględniane w projekcie. Po uzyskaniu gotowego projektu wykonawczego przystępujemy do realizacji zlecenia.

PODZIAŁ ZADAŃ

Pierwszym krokiem do całkowitego wykonania pawilonu jest zamówienie płyt warstwowych o odpowiednich wymiarach, kolorystyce oraz wymaganych parametrach. Naszym zadaniem jest także przygotowywanie stalowego szkieletu o odpowiednich parametrach nośnych. Wszystko dostosowane jest do wymiarów ustalonych w projekcie pawilonu handlowego. Przygotowaniem stolarki okiennej i drzwiowej zajmuje się specjalna firma, która produkuje tego typu produkty. Zespół monterów przygotowuje elementy zgodnie z zapotrzebowaniem materiałowym, które są potrzebne do montażu kontenera.

MONTAŻ PAWILONU HANDLOWEGO

Decyzję o opcji montażu w zależności od wielkości obiektu i możliwości dojazdu na miejsce przeznaczenia podejmuje producent pawilonów. Mniejsze obiekty mogą zostać zamontowane w fabryce. Następnie zostają przetransportowane w formie kontenera do klienta, rozładowując je dźwigiem na uprzednio przygotowanym przez klienta podłożu. Większe gabarytowo pawilony składane są w całość na miejscu budowy z dostarczonych elementów. Producent kontenerów handlowych musi zdecydować, jaki sposób będzie uzasadniony ze względów ekonomicznych. Ceny każdego pawilonu podlegają indywidualnej kalkulacji. Uwzględnia się składowe, które wpływają na koszt wytworzenia.

Comments for this post are closed.