Budowa pawilonów handlowych - Pawilony Efekt

Budowa pawilonów handlowych

Pawilony handlowe są to kontenery, które wytwarza się z płyt warstwowych. Ich głównym przeznaczeniem jest prowadzenie działalności handlowej.

Z CZEGO ZBUDOWANE SĄ PAWILONY HANDLOWE?

Pawilony handlowe są wykonywane zazwyczaj z płyt ściennych o grubości 100mm oraz płyt dachowych o grubości 150 mm. Materiałem, który jest najczęściej wybierany do budowy kontenerów to płyty obornickie z wypełnieniem styropianowym. Każdy klient wybiera indywidualnie kolor elewacji. Może wybierać spośród około 15 różnych odcieni. Stolarka okienna PCV lub aluminiowa znajduje się w elewacji. Proces, który liczony jest od momentu zakończenia projektowania do momentu dostawy i umieszczenia gotowego pawilonu u klienta trwa sześć tygodni.

ETAPY BUDOWY PAWILONÓW HANDLOWYCH

Poruszając temat powstania pawilonu handlowego możemy wyróżnić trzy fazy. Są to: projektowanie, realizacja zlecenia i montaż u klienta. Najczęściej w naszej firmie produkowane są obiekty o wielkości 20-60 m2. Biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby klientów, gabaryty oraz kształt są dostosowywane do klienta. Wszystkie uzgodnienia są uwzględniane w projekcie. Po uzyskaniu gotowego projektu wykonawczego przystępujemy do realizacji zlecenia.

PODZIAŁ ZADAŃ

Pierwszym krokiem do całkowitego wykonania pawilonu jest zamówienie płyt warstwowych o odpowiednich wymiarach, kolorystyce oraz wymaganych parametrach. Naszym zadaniem jest także przygotowywanie stalowego szkieletu o odpowiednich parametrach nośnych. Wszystko dostosowane jest do wymiarów ustalonych w projekcie pawilonu handlowego. Przygotowaniem stolarki okiennej i drzwiowej zajmuje się specjalna firma, która produkuje tego typu produkty. Zespół monterów przygotowuje elementy zgodnie z zapotrzebowaniem materiałowym, które są potrzebne do montażu kontenera.

MONTAŻ PAWILONU HANDLOWEGO

Decyzję o opcji montażu w zależności od wielkości obiektu i możliwości dojazdu na miejsce przeznaczenia podejmuje producent pawilonów. Mniejsze obiekty mogą zostać zamontowane w fabryce. Następnie zostają przetransportowane w formie kontenera do klienta, rozładowując je dźwigiem na uprzednio przygotowanym przez klienta podłożu. Większe gabarytowo pawilony składane są w całość na miejscu budowy z dostarczonych elementów. Producent kontenerów handlowych musi zdecydować, jaki sposób będzie uzasadniony ze względów ekonomicznych. Ceny każdego pawilonu podlegają indywidualnej kalkulacji. Uwzględnia się składowe, które wpływają na koszt wytworzenia.