Dane techniczne

Nowoczesne budownictwo obiektów modułowych coraz częściej opiera się o tworzenie budynków w technologii lekkiej obudowy, obiekty są nietrwale związanie z gruntem, nie wymaga wylewania ławy fundamentowej. Prace związanie z przygotowaniem podłoża to wypoziomowanie gruntu oraz rozmieszczenie bloczków betonowych w sposób zgodny z zaprojektowanym rzutem przyziemia sporządzonego przez naszego projektanta, istnieje również możliwość wylania betonowej płyty na całej powierzchni gdzie będzie znajdować się pawilon, kontener, garaż, portiernia, kiosk lub inne budynki wykonane z płyty obornickiej.

Podstawa pawilonu: podstawę pawilonu stanowi kratownica wykonana z profili stalowych prostokątnych precyzyjnie giętych na zimno. Rozmiar profili użytych do wykonania kratownicy jest uzależniony od wielkości pawilonu. Wszystkie elementy spawane są w technologii MIG/MAG przez wykwalifikowany personel, po czym następuje dwu-warstwowe malowanie gotowego już elementu.

Spodnia część kratownicy zabezpieczona jest na całość blachą o grubości 0.5mm malowaną proszkowo. Wewnątrz kratownicy znajduje się warstwa ocieplenia (ocieplenie wykonane z płyt styropianowych, poliuretanowych, bądź wełny mineralnejo grubości 60 mm lub 80 mm (w zależności od wysokości kratownicy). Wierzchnią część podłogi stanowi płyta OSB o grubości 22 mm.

Ściany i dach: w obudowie ściennej wykorzystuje się płyty warstwowe (płyty obornickie) o różnych grubościach rdzenia w zależności od przeznaczenia obiektu od 60 mm do 150 mm. Płyta warstwowa jest lekką płytą wykonaną z rdzenia (styropianowego lub poliuretanowego), dwustronnie obłożonej blachą o grubości 0.5 mm malowaną proszkowo. Płyta obornicka posiada bardzo dobrze właściwości termo-przewodzące, wysokie właściwości energooszczędne. Zaletą jest również łatwy i szybki sposób montażu i demontażu płyt warstwowych dzięki czemu idealnie nadają się jako okładzina obiektów tego typu. Płyty montowanie są od dołu i od góry w ceownikach stalowych zimno giętych malowanych dwuwarstwowo. Płyty łączone są ze sobą oraz z ceownikami z zastosowaniem pianki poliuretanowej eliminującą przemarzanie obiektu w miejscach najbardziej na to narażonych.

Dach podobnie jak ściany wykonany jest z płyty obornickiej, standardowo wykorzystuje się płyty styropianowe o grubości rdzenia 150 mm. Łączenia płyt wypełniane są pianką poliuretanową oraz zabezpieczone obróbką o symbolu D-1. Płyty dachowe przykręcane są do ceowników za pomocą śrub samo gwintujących. W miejscu łączącym ściany i dach obiektu stosuje się uszczelkę piankową eliminującą przemarzanie oraz uszczelnienie pawilonu.

Płyta warstwowa ścienna i dachowa dostępna jest we wszystkich kolorach zawartych w palecie kolorów RAL po wcześniejszym uzgodnieniu dostępności koloru. Płyty na całej powierzchni zabezpieczone są folią ochronną.

Bardzo ważnym elementem wpływającym na niepowtarzalny efekt końcowy pawilonu jest zastosowanie obróbek wykończeniowych oraz elementów ozdobnych. Obróbki są wykonane z blach o grubości 0.5 mm lub 0.7 mm w zależności od zastosowania. Wszystkie obróbki blacharskie są wykonywane (wymierzane, gięte, docinane na wymiar) przez naszych pracowników. Dostępność kolorów również dotyczy całej palety kolorów RAL.

Istnieje również możliwości montażu obiektów takich jak kioski, garaże, portiernie bez ocieplonej podłogi, montaż odbywa się z gotowych ścian, przy montażu tego typu wymagane jest przygotowanie płyty betonowej na całości obiektu umożliwiającej zamontowanie prefabrykowanych elementów. System wykonania ścian oraz dachu nie ulega zmianie.

W pawilonach biurowych, pawilonach gastronomicznych, pawilonach handlowych, portierniach, stróżówkach i innych obiektach tego typu. Stosuje się systemy okienne z zastosowaniem stolarki wykonane z PCV lub aluminium o wymiarach oraz kolorystyce uzależnionych od potrzeb klientów.

Oczywiście nasza firma oferuje kompleksowe prace montażowe  pawilonów, kontenerów, kiosków u klienta wykorzystując do tego typu prac niezbędny profesjonalny sprzęt oraz systemy zamocowań bez których montaż byłby utrudniony bądź niemożliwy.