Dom z płyty warstwowej.

Solidny dom z płyty warstwowej dla kilkuosobowej rodziny. Oferty gotowych domów jako kontenery mieszkalne są coraz bardziej rozpowszechniane. Płyta warstwowa posiada bardzo dobre właściwości budowlane, jest trwałym materiałem, coraz częściej zastępuje ona tradycyjne materiały takie jak pustaki, cegły, beton. Obudowa płytą warstwową jest znana głównie w budownictwie przemysłowym jednakże nie występują przeciw wskazania do budowy prywatnych domów z płyt obornickich.

Dom z płyty warstwowej wymaga postawienia konstrukcji stalowej lub drewnianej, następnie przytwierdzić do niej płyty jako ściany z płyty warstwowej, pokrycie dachowe wykonane z paneli dachowych. Można również wykonać zewnętrzną elewację obudowanej konstrukcji i zastosować tynk elewacyjny. Wewnętrzną stronę nowo powstałego domu uzbrajamy w instalacje oczywiście wszystkie instalacje z dodatkową izolacją, wykonujemy stelaż na ścianach aby możliwe było ukrycie instalacji oraz obudowanie ścian płytą gipsowo – kartonową.

Domy z płyty obornickiej nie ma aktywności cieplnej co oznacza, że nie oddaje ciepła na zewnątrz dodatkowo nie pochłania i oddaje wilgoci. Koszt budowy domu w tym systemie jest niższy niż w tradycyjny sposób. Czas realizacji inwestycji jest znacznie którzy. Domy wykonane w tym systemie charakteryzują się nowoczesną architekturą, często są to obiekty parterowe.

Obiekty mogą być wykorzystane również jako kontenery biurowe.

Wydaje się, że jedyny problem jaki uniemożliwia wykorzystania płyt warstwowych , obornickich w budownictwie prywatnym to mentalność ludzi, którzy nie wyobrażają sobie budowy domy bez tradycyjnych materiałów.